Награда за журналистическа креативност "Златният трол"

Аватар
nightmaretg
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Юли 07, 2021 11:27 pm
Благодарил: 32 пъти
Благодарен: 29 пъти

Награда за журналистическа креативност "Златният трол"

Мнение от nightmaretg »

България често пъти е критикувана за незавидното й място в класацията за свобода на словото(по настоящем - 112 :D ). В тази тема и с оглед днешния празник предлагам да обсъдим забавната страна на нещата - а именно смешните статии, които се пръкват заради сервилното поведение на родните журналисти. В общи линии публикациите, които заслужават награда "Златният трол" са безброй и поради тази причина аз ще изложа моят топ 3 най-култови заглавия на статии.

3 - "Бойко - строителят на съвременна България" Писана по време на първия мандат на най-дълго управлявалия министър-председател, в нея с откровен патос се възхвалява ударното темпо на строителство на заводи, цехове, магистрали, детски градини, спортни зали... и свързания с това ритуал по рязане на лентички.

2 - "Бойко - спасителят на Европа" Писана по време,в което "орди близкоизточни бежанци се опитват да щурмуват Европа", в тази статия се възхваляват великите, държавноотговорни действия на министър-председателя, който е построил "Нова Китайска стена по границата ни с Турция, през която не нелегален мигрант, а муха не може да премине." и която е довела до рязък спад на миграционния натиск и реално е спасила Европа от опасност. Признавам си, че все още не съм отишъл да видя на място това велико архитектурно творение, може би осмото чудо на света.

3 - "Некадърен, подкупен немски журналист взе пари от олигарха Иво Прокопиев, за да пусне неверен, лъжлив компромат срещу многоуважаемият депутат Делян Пеевски" Заглавието определено е catchy. Едновременно дълго, ясно, изчерпателно, силно и въздействащо. За съжаление, то бе променено в някакво обикновенно заглавийце, което дори не съм запомнил от някой неизвестен редактор...
Изображение
Публикувай отговор